سجاد - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه از اعزۀ صاحب نظر حول گام دوم، که با خلاصۀ دو جمله‌ایِ آقا در رواق امام مشابه باشد: امروز گام دوّم انقلاب این است: شناختن ظرفیّتها و مزیّتها و استفاده‌ی از آنها، و شناختن فسادها و رخنه‌ها و کمبودها و مشکلها و سینه سپر کردن برای حلّ آنها.»

حال که می‌رود کلیدواژۀ گام دوم نیز مثل کلیدواژه‌های اقتصاد مقاومتی» یا پیچ تاریخی» یا غیر آن از فرط استعمالِ ابزاری مستعمل شود و به سرنوشت دیگر کلیدواژه‌های ساختۀ رهبری دچار شود، از غامض نویسی اغماض می‌کنم و اگر قلم طغیان نکند، از دخیل کردن ذهنیت‌ها اجتناب؛ تا حدی که بیش از آن‌که آنچه دوست دارم به گام دوم بچسبانم را بگویم، آن‌چه فهمیده‌ام را بنویسم. واضح است منظور چیست، اما لازم می‌دانم روشن کنم که مدعی نیستم این فهم، فهم مطلق است اما امید دارم این فهم فهمی نااریب و بی‌پیش‌قضاوت باشد.

ادامه مطلب

جیحون و جالوت، دوتا دوتا یا تنها

گام دوم؛ مرحله دوم، به خط زدن!

مراد از آزادی در بندهای پایانی بیانیه چیست؟

گام ,بیانیه ,دوم ,کم‌تر ,فهم ,دوم، ,گام دوم ,و کم‌تر ,آن بیانیه ,گام دوم، ,بیانیه را

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دکترفایل پوریا عباسی NFL Cheap San Francisco 49ers Jerseys, Special for Loyal Customers. edukhastegari فرش شادمان اسرار چشم و جذابیت مـَهــدی مــوعــود، سُـکــّان دارِ کَـشـتـی عـِشـق طلبه‌ی اُ منفی پریشانی به دنبال آرامش درب اتوماتیک - دوربین مدار بسته - شرکت اشل